אירידיולוגיה

מה זה אירידיולוגיה?
אירידיולוגיה היא שיטת אבחון והבנה של מצב הגוף, המתבססת על התבוננות בקשתית העין.
השיטה מלמדת על מצב מערכות הגוף כיום ועל נטיות המערכות בעתיד: מחלה איננה מתפתחת ברגע אחד, אלא מהווה חלק מתהליך עמוק שקורה בגוף. זו למעשה שפה שלמה של סממנים הבאים לידי ביטוי בקשתית.

eye11
צילום קשתית בעדשת מאקרו. צילום: אוהד כהן נזנין

למה זה טוב?
לאירידיולוגיה מספר יתרונות. הבולט שבהם, הוא האפשרות לראות דרך הקשתית תהליך בכל שלב בו הוא נמצא, ועל ידי כך למנוע מראש מחלות ולעצור הידרדרות במצב הבריאותי. מעבר לכך, האיבחון מאפשר הערכה של המצב הבריאותי ללא בדיקה פולשנית וללא סבל למטופל. בין השאר, ניתן לראות בקשתית מה עבר אדם במהלך חייו מבחינת טראומות, סטרס, ולאבחן נטיות תורשתיות ופתולוגויות שנרכשו עם השנים.
עוד ניתן ללמוד מהקשתית על הכח הויטאלי של אדם, לראות את כוחות הריפוי העצמי שבידיו, תכונות אופי ומאפייני אישיות נוספים.

ההיסטוריה של האירידיולוגיה
באירידיולוגיה החלו להשתמש כבר לפני כ- 6,000 שנה, בשבטים קטנים חסרי כל תקשורת ובמספר מוקדים שונים ברחבי העולם, סין, הודו, פרס, יוון העתיקה, מצרים העתיקה. את האירידיולוגיה מחלקים לאירידיולגיה עתיקה ומודרנית. מאמצע המאה ה- 17 החל גם העולם המערבי להיות מעורב בשיטת איבחון זו. במדינות כמו גרמניה, אנגליה, הונגריה, שבדיה, איטליה, החלו מספר חוקרים לבדוק  את השיטה, כאשר מאמצע המאה ה-20 נוצרה מפה מדוייקת לקריאת הקשתית.

הרופא האמריקאי ד"ר ברנרד ג'נסון, הקדיש את רוב זמנו במיפוי וחקר האירידיולוגיה לפי ההיסטוריה שלה והמחקרים העכשוויים.

מפת האירידיולוגיה של ברנרד ג'נסון.
מפת האירידיולוגיה של ברנרד ג'נסון.

הוא ליקט את המקורות השונים ושילב אותם לידי יצירת מפה אחת ומסונכרנת. לפי המפה של ד"ר ברנרד ג'נסון, ניתן היום למצוא מיפוי פיזי לכל מערכות הגוף, מערכת העיכול, מערכת הנשימה, חלקי השלד, בלוטות אנדוקריניות, לימפה, מערכת רבייה ומין, מערכת שתן והפרשה, אותן ניתן לחלק לפי איברים, איזורים נקודתיים בכל איבר, מבחינת שרירים, עצמות ורקמות. קיים גם מיפוי מנטלי רגשי וקוגנטיבי.

דוגמא לקשתית מעורבת
דוגמא לקשתית מעורבת. צילום: אוהד כהן נזנין

על הקשתית
הקשתית בעלת מבנה מורכב של 28,000 סיבי עצבים, שתי שכבות שרירים מכווצים ומרחיבים, כלי דם רבים, פיגמנטים ותאי אפיתל. אין שתי קשתיות זהות בעולם. אפילו אצל אותו אדם הסימנים בין קשתית לקשתית שונים, בדיוק כמו בטביעות אצבע.
כל הקשתיות בעולם מתחלקות לשלושה סוגי צבעים: כחולות, חומות ומעורבות. כל קבוצה כזו מתחלקת בתוכה לעוד מספר תתי קבוצות שלהן מאפיינים דומים. בעזרתן מאבחן האירידיולוג את המערכות העיקריות בהן יש לטפל, ולאחר מכן מתבצע תחקור מעמיק יותר של אותה הקשתית לפי כל הסימנים, הצורות והצבעים, להם מיוחסת חשיבות רבה שאין להתעלם ממנה – החל מגוון הצבע ועד לנקודה הזעירה ביותר, לכל סימן פירוש שעשוי להעיד על נטיות גנטיות, נטיות שהתפתחו עם השנים או התפתחות אפשרית של מחלה. הסימנים השונים מלמדים על שני היבטים – הפיזי והרגשי, ולפיהם ניתן לדעת את חוזקה וחסינותה של כל מערכת בגוף.
בסופו של תהליך תחקור הקשתית, המידע הרב שנאסף מתורגם לידי תכנית טיפולים מסודרת ואישית.

האבחון
ע"י צילום העין בעדשת מאקרו או התבוננות בעזרת זכוכית מגדלת פי 10 בעלת פנס קטן, יכול האירידיולוג להתבונן בכל אותם פרטים מזעריים הקיימים בקשתית, ולהסיק מה הסיבה שגרמה למחלה או חוסר איזון אצל המטופל.
כידוע, הגישה בה דוגלת הנטורופתיה לטיפול במחלות, היא טיפול המותאם למקור הבעיה ולא כיבוי שריפות רגעי. לדוגמא, בחולה סכרתי , ניתן יהיה לראות מה הסיבה ההתחלתית והראשונית שגורמת לחוסר אותו איזון, יהיה ניתן לראות אם הבעיה נמצאת בכבד או  בלבלב או  שהבעיה נמצאת בספיגה במעי עצמו, או אולי הסוכרת נובעת מסטרס קיצוני, או טראומה, או חומציות יתר בקיבה, או בעיות בכליות.
בכל אחד מהמצבים יופיע סימן   במערכת החלשה שגורמת לחוסר איזון, מערכת זו תקבל בטיפול יחוס מוגבר על מנת לפתור את הבעיה. ניתן לראות תהליך הריפוי תוך כדי התרחשותו. וניתן לראות איזה רקמה בגוף בעלת נטיות לחולשה וזקוקה לתמיכה ואיזה רקמה חזקה ומחוסנת.
באמצעות כל הממצאים שעולים מהאבחון האירידיולוגי, ניתן לקבל מידע מזוויות נוספות. וליצור תכנית טיפול, המורכבת מכמה כיוונים בו זמנית, דבר שישפר את מאוד את עצמת הטיפול.

 

Scroll to Top

צור קשר

כתובת

העלייה השנייה 72, חיפה

טלפון

054-5535055

צרו קשר עכשיו

כתובת הקליניקה

העלייה השנייה 72, חיפה

התקשרו

054-5535055

דילוג לתוכן
Verified by MonsterInsights